O nás

Vznikali jsme spontánně a s velkým nadšením. Postupně od roku 1989 jsme byli jedni z prvních, kdo měl od úřadu písemné povolení k provozování kiosku.

V té době tu byla jen částečně zarostlá stráň, na které jsem již od 2. třídy choval vlastní ovečky. Za vydělané peníze jsme s rodiči koupili roubenou chaloupku, kterou jsme spolu s bratrem opravili a postupně jsme v ní oba bydleli. Díky čarodějnicím, které jsme pořádali k velké spokojenosti návštěvníků, jsem se stal z obráběče kovů „hoteliérem“.

Spousta lidí se nás ptá, proč jsme zvolili název „U Zběhlíka“, když se jmenuji Kuře. Nyní vám to konečně mohu touto cestou vysvětlit.

Je to přezdívka, za kterou vděčím svým předkům. Pradědeček mého dědečka koupil v Trstěnici stavení, kde jeho bývalý majitel prodával tabák a sbíhali se tam tedy lidé z celé obce. Proto se tomuto místu říkalo „U Zběhlíků“. Když se můj dědeček po válce usadil v chalupě v Čisté naproti mlýnu, přezdívka se přenesla na něho a poté i na nás. Když jsem se pak při provozování kiosku zeptal štamgastů, jak náš malý podnik nazvat, navrhoval jsem „Na paloučku“, ale oni řekli: „V žádném případě. Ty jsi Zběhlík, tak to bude U Zběhlíka!“

Tím začala dlouhá řada let úporné práce a trápení. Kiosek jsme provozovali tři léta. Lidé nás přemlouvali, ať postavíme kamennou hospodu a my na to kývli. Stavěli jsme svépomocí čtyři roky a v roce 1997 jsme otevřeli. Později jsme přistavěli křídlo s kuchyní, které jsme zprovoznili v roce 2005 a v roce 2009 jsme původní hospodu rozšířili o dvě místnosti. Následovalo vybudování penzionu, který spolu s restaurací a přilehlým areálem zvelebujeme a zdokonalujeme dodnes.

Díky pořadu „Ano, šéfe“, který nás zachránil a zviditelnil, konečně vím, že to, co jsme s láskou budovali tolik let, má i smysl. Vám návštěvníkům patří velikánský dík za to, že si do Čisté uděláte výlet, i když to není za humny a na hlavní "štrece".

Kdo u nás byl, tak viděl a kdo ne, přijeďte se na nás podívat. Budeme se na vás moc těšit! Kuře Pavel

Restaurace u Zběhlíka, 2021